20/02/2012

POMALUJCIE RAZEM ŚWIAT!

Kolorowanki znów modne! Zacznij malować razem z dzieckiem!

Obecnie, gdy większość rodziców nie ma czasu na zabawę z dziećmi, a maluchy spędzają czas głównie przed telewizorem lub komputerem - ogłaszamy powrót kolorowanek!

Jeszcze kilka, kilkanaście  lat temu zajęcie to było bardzo powszechne. Rodzice, przypomnijcie sobie własne dzieciństwo, chwile skupienia nad kartką papieru. Pamiętacie te emocje związane z tym, aby nie wyjechać za linię? Pamiętacie, jak biegliście do własnych rodziców po pochwałę za pięknie pokolorowany obrazek? Dajcie szansę swoim dzieciom na podobne wspomnienia!

Wyłączcie na moment telewizory!
Wyłączcie komputery!

Wyciągnijcie kredki, usiądźcie przy stole i zacznijcie wspólnie kolorować! Pamiętajcie, że:

- malując, dziecko wyrabia sobie sprawność manualną,

- rozwija wyobraźnię,

- uczy się, jak prawidłowo trzymać kredkę lub ołówek, co przydaje się w przedszkolu,

- uczy się staranności i skupienia,

- poznaje kolory i potrafi dopasować je do poszczególnych przedmiotów.

Za kilka tygodni będą święta, spędźmy ten czas z rodziną. Ale tym razem nie przed telewizorem. Poświęćmy naszym dzieciom uwagę, wróćmy do zapomnianych rozrywek. Sprawmy, żeby po latach miały co wspominać!

NAJEDŹ NA JEDEN Z PONIŻSZYCH OBRAZKÓW, WYDRUKUJ I POKOLORUJ !

Pisanka z niespodziankąPisanka

POBIERZ INNE  MALOWANKI Z NASZEJ STRONY!