AKTUALNOŚCI

07/03/2012
kategoria: przedszkola

KŁAMIĄ NA POTĘGĘ

Rodzice robią wszystko, by zdobyć miejsce w przedszkolu.

Rekrutacja do przedszkoli trwa. Rodzice, podobnie jak rok temu, kłamią, aby zdobyć miejsce.

Zmiany w zasadach rekrutacji premier zapowiadał już półtora roku temu, jednak do tej pory nic się nie zmieniło. Szanse na miejsce w publicznej placówce mają te dzieci, których oboje rodziców pracują i mieszkają na terenie gminy gdzie znajduje się przedszkole. Rodzice wpisują więc pasujące dane, nawet jeśli nie są one zgodne z prawdą. Zdarzają się także inne paradoksy: matka, która zadeklarowała, że wychowuje dziecko samotnie, upoważnia ojca do jego odbierania, a czasem przychodzą po nie oboje. 

Rodziców, nawet przyłapanych na kłamstwie, ukarać nie można. Prawo nie pozwala na sprawdzanie dokumentów potwierdzających zatrudnienie, a także nie można wymagać przedstawienia np. aktów rozwodowych. 

– Byłoby to niezgodnie z prawem – mówi DGP dr Wojciech Rafał Wiewiórowski, generalny inspektor ochrony danych osobowych (GIODO). Wielokrotnie interweniował on w resorcie edukacji narodowej, aby w ustawie zostały określone zasady rekrutacji, które byłyby zgodne z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Do tej pory jednak nie złożono nowelizacji do ustawy, samorządowcy muszą więc wierzyć rodzicom na słowo. 

AK

 

 


 


Podziel się
DODAJ KOMENTARZ
Twój nick:
KOMENTARZE
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
SZUKAJ PLACÓWEK
Placówka:
Miasto:
Województwo:
Rodzaj:
- nie dotyczy -
Fraza:
Rozmowa tygodnia

Patricia Kazadi - piosenkarka, aktorka i prezenterka - odpowiada na Wasze pytania! Sprawdź, co lubi, co ją inspiruje i... jaka jest najgłupsza plotka, którą usłyszała na własny temat!

Felieton miesiąca

Chusta do noszenia dziecka stałą się modnym tematem, często poruszanym na łamach kolorowej prasy czy mediach familijnych. Noszenie nie jest już synonimem rozpieszczania, stało się wyrazem troski o prawidłowych rozwój dziecka, odpowiadaniem na jego potrzeby.

Przedszkola Łozina, Korepetycje Wielącza, Przedszkola Cewków, Przedszkola Kroczyce, Przedszkola Radomin, Przedszkola Pogorzałki, Przedszkola Łupianka Stara, Przedszkola śląskie, Przedszkola Ruchna, Przedszkola Wielkie, Przedszkola Dołha, Przedszkola Smolna, Przedszkola Korzeniów, Przedszkola Racice, Przedszkola Zarzecze, Przedszkola Krasne, Przedszkola świętokrzyskie, Korepetycje Język polski, Przedszkola dolnośląskie, Przedszkola pomorskie, Przedszkola Myśligoszcz, Przedszkola Kiszkowo, Przedszkola warmińsko-mazurskie, Korepetycje Język angielski, Przedszkola Sieradza, Przedszkola Trzebiel, Przedszkola Czarnystok, Korepetycje Turze Pole, Korepetycje Strzeszyn, Przedszkola Lasocice
OA_show(50); OA_show(51);
OA_show(47);
test

Lorem ipsum dolor sit amet enim. Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies.

Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies. Curabitur et ligula. Ut molestie a, ultricies porta urna. Vestibulum commodo volutpat a, convallis ac, laoreet enim. Phasellus fermentum in, dolor.