AKTUALNOŚCI

17/05/2011
kategoria: przedszkola

Młody Einstein się bawi

Dzieciństwo to okres kojarzący się z beztroską zabawą. Warto jednak, żeby dziecko bawiąc się, jednocześnie zdobywało nowe umiejętności.

Mówi się, że człowiek uczy się przez całe życie, jednak ten proces nigdy nie jest tak intensywny, jak w pierwszych latach życia. Młody człowiek praktycznie na każdym kroku trafia na nowe wyzwania oraz rozwija swoje zdolności (plastyczne, muzyczne, taneczne), zdobywa wiedzę, którą później będzie mógł wykorzystać. Mądry rodzic to taki, który potrafi wspomóc swoje dziecko w tym procesie, odpowiednio dopingować oraz motywować.
Po czym poznać, że dziecko przejawia wybitne zdolności? Wbrew pozorom, to nie tylko zdolność szybkiego uczenia się. Zdolne dziecko posiada szerokie zainteresowania: ma nie tylko zdolność myślenia abstrakcyjnego, lecz także cechuje się ciekawością, ma duży zasób słownictwa, potrafi samodzielnie wyciągać wnioski oraz samodzielnie się bawić.

Dzieci różnią się między sobą: jednym pewne rzeczy przychodzą łatwiej, inne potrzebują więcej czasu na ich przyswojenie. Rodzice nie są jednak bezradni: mogą stylumować rozwój swojego malucha, czytajac mu, rozmawiając, lecz także... bawiąc się. Na przeciw tym oczekiwaniom wychodzą książeczki edukacyjne CzuCzu. Adresowane są do dzieci w różnym wieku, a powstały przy współpracy z pedagogami i psychologami. Podzielone zostały na kilka serii:

Lata 2-6
Zgaduj z CzuCzu  dla dzieci w wieku 2-6  lat to edukacyjne zabawy w postaci pytań i odpowiedzi. Można bawić się z dzieckiem czytając mu pytanie i odsłaniając odpowiedź.
Doskonale sprawdzają się w podróży, na spacerze, w poczekalni, i zapewniają wspaniałą, twórczą zabawę. Łamigłówki Zgaduj z CzuCzu bawią, poszerzają wiedzę, uczą logicznego myślenia i rozwijają kreatywność.

Lata 7-10
Zgaduj z CzuCzu dla dzieci w wieku 7-10 lat to propozycja świetnej zabawy połączonej ze zdobywaniem wiedzy. Kreatywne zabawy pomagają w poznawaniu zasad ortografii, podstaw gramatyki, działań matematycznych, ważnych wydarzeń historycznych oraz elementów przyrody. Dzięki poręcznej formie Zgaduj z CzuCzu można zabrać ze sobą wszędzie!

Seria Rysuj z CzuCzu
Rysuj z CzuCzu to sposób na spędzenie kreatywnego, pełnego magii i wartościowego czasu.
Czarodziejska walizeczka Rysuj z CzuCzu  mieści 50 ilustracji na 25 specjalnych kartach, flamaster i ściereczkę. Zabawa polega na wielokrotnym malowaniu i wycieraniu kart z rozwijającymi zadaniami, dzięki czemu każda ilustracja może być inna, wyjątkowa i niepowtarzalna – wszystko zależy od dziecięcej wyobraźni i tego, jak dziecko postanowi zrealizować poszczególne polecenia. Zabawa z Rysuj z CzuCzu  daje dziecku możliwość ćwiczenia umiejętności manualnych, koncentracji uwagi, spostrzegawczości, analizy i syntezy wzrokowej oraz kreatywności, stymuluje szeroką gamę funkcji psychomotorycznych i poznawczych dziecka.

 
Błędem wielu rodziców, którzy mają zdolne dzieci, jest nadmierne obciążanie ich nauką. Dziecko, choćby bardzo zdolne, jest jednak tylko dzieckiem, które potrzebują zabawy. Sztuką jest, aby bawiąc, jednocześnie uczyć malucha. Z książeczkami Czuczu z pewnością będzie to łatwiejsze!

WYGRAJ KSIĄŻECZKI CZUCZU

Podziel się
DODAJ KOMENTARZ
Twój nick:
KOMENTARZE
18/05/2011 | dodał: Smerf Maruda
"Błędem wielu rodziców, którzy mają zdolne dzieci, jest nadmierne obciążanie ich nauką. " - Święte słowa...
18/05/2011 | dodał: Sandra
znam te książeczki, moja córa je ma i zawsze się drze, jak widzi tego chłopca: Cuuuuu Cuuuuuu XXXXDDDD
18/05/2011 | dodał: piotrek
Co sądzicie o nauczaniu dzieci języków obcych już od wieku niemowlęcego?
SZUKAJ PLACÓWEK
Placówka:
Miasto:
Województwo:
Rodzaj:
- nie dotyczy -
Fraza:
Rozmowa tygodnia

Patricia Kazadi - piosenkarka, aktorka i prezenterka - odpowiada na Wasze pytania! Sprawdź, co lubi, co ją inspiruje i... jaka jest najgłupsza plotka, którą usłyszała na własny temat!

Felieton miesiąca

Chusta do noszenia dziecka stałą się modnym tematem, często poruszanym na łamach kolorowej prasy czy mediach familijnych. Noszenie nie jest już synonimem rozpieszczania, stało się wyrazem troski o prawidłowych rozwój dziecka, odpowiadaniem na jego potrzeby.

Przedszkola Łozina, Korepetycje Wielącza, Przedszkola Cewków, Przedszkola Kroczyce, Przedszkola Radomin, Przedszkola Pogorzałki, Przedszkola Łupianka Stara, Przedszkola śląskie, Przedszkola Ruchna, Przedszkola Wielkie, Przedszkola Dołha, Przedszkola Smolna, Przedszkola Korzeniów, Przedszkola Racice, Przedszkola Zarzecze, Przedszkola Krasne, Przedszkola świętokrzyskie, Korepetycje Język polski, Przedszkola dolnośląskie, Przedszkola pomorskie, Przedszkola Myśligoszcz, Przedszkola Kiszkowo, Przedszkola warmińsko-mazurskie, Korepetycje Język angielski, Przedszkola Sieradza, Przedszkola Trzebiel, Przedszkola Czarnystok, Korepetycje Turze Pole, Korepetycje Strzeszyn, Przedszkola Lasocice
OA_show(50); OA_show(51);
OA_show(47);
test

Lorem ipsum dolor sit amet enim. Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies.

Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies. Curabitur et ligula. Ut molestie a, ultricies porta urna. Vestibulum commodo volutpat a, convallis ac, laoreet enim. Phasellus fermentum in, dolor.